background
Stikla paketes

Vienkārtas stiklojums, neatkarīgi no stikla biezuma, nespēj efektīvi pasargāt telpas no siltuma zudumiem. Siltumizolatora lomu daudz labāk pilda nekustīga gaisa vai gāzes šķirkārta, tāpēc mūsdienu logu konstrukcijās tiek izmantotas stikla paketes, kas sastāv no diviem vai vairākiem stikliem ar hermētiski noslēgtu telpu starp tiem. Šī telpa starp stikliem var būt pildīta ar gaisu vai kādu cēlgāzi, parasti argonu, kam ir lēnāka konvekcijas plūsma. Attiecīgi palēninās arī siltuma enerģijas pārnese no iekšējā siltā stikla uz ārējo auksto stiklu. Ar gaisu vai argonu pildītām paketēm optimālais attālums starp stikliem ir 15 – 16 mm.

Vēl lielāka nozīme siltumenerģijas caurlaidības samazināšanā ir speciālajiem stikliem. Ir zināms, ka divas trešdaļas siltumenerģijas tiek zaudētas infrasarkanā starojuma veidā no telpas uz āru caur stiklojumu, un tikai viena trešdaļa – konvekcijas un kondukcijas veidā. Stikli ar īpašiem selektīviem pārklājumiem, jeb tā sauktie Low-E stikli, būtiski samazina siltuma aizplūdi infrasarkanā starojuma veidā.

Paketei ar selektīvo pārklājumu siltuma izolācija ir apmēram 2 reizes labāka, salīdzinot ar parastiem stikliem, pie tam vizuāla atšķirība starp šiem stikliem ir minimāla. Selektīvais pārklājums dienas gaismas caurlaidību samazina ļoti minimāli. Saint-Gobain Glass ražotajam Planitherm Ultra N stiklam šī starpība ir tikai 1%.

Selektīvā stikla paketei iekšējā stikla virsmas temperatūra ir tuvu istabas gaisa temperatūrai arī aukstā laikā, līdz ar to tiek novērsts nepatīkamais „aukstās zonas” efekts logu tuvumā, kā arī ievērojami samazinās kondensāta veidošanās iespēja. Šeit gan uzreiz jāpiebilst, ka līdz ar logu nomaiņu pret jauniem blīvi noslēdzamiem pakešu logiem tiek krasi ierobežota līdzšinējā „dabiskā ventilācija” caur veco logu spraugām, un tāpēc noteikti ir jāparūpējas par atbilstošas ventilācijas ierīkošanu vai regulāru telpu vēdināšanu; pretējā gadījumā mitrums telpās var pieaugt un kondensāta veidošanās kļūt vēl izteiktāka kā līdz šim.

Selektīvā stikla paketes var dot ievērojamu ieguldījumu logu energoefektivitātē, jo ielaiž telpās saules īso viļņu siltuma starojumu, bet neizlaiž no telpas garo viļņu siltuma starojumu, ko izstaro sadzīves siltuma avoti. Līdz ar to aukstā gadalaikā saules enerģija tiek efektīvi izmantota telpu siltuma uzturēšanai.

 
Rāmjveida moskītu tīkli.

Logu, rāmjveida tīkli.

Rāmjveida pretmoskītu tīkls – prakstisks, nedārgs risinājums logu aizsardzībai pret kukaiņiem. Lieliski der gan dzīvojamajām, gan arī ofisa un dienesta telpām. Atšķirībā no ruļļveida pretmoskītu tīkla var būt izgatavots praktiski ar jebkura platumu un augstumu. Rāmjveida pretmoskītu tīkli ir uzstādāmi logu sistēmā ar speciālo kronšteinu palīdzību. Šo pretmoskītu tīklu izmantošana ir ļoti ērta, ciktāl tie neprasa kādu īpašu kopšanu, ziemas laikam tie ir viegli noņemami no loga.

Priekšrocības:

- Netraucē gaisa apmaiņai - Praktiski nav pamanāms gaismas ailā

- Piestiprināms tieši pie logu ailām

- Ērts apkalpošanā: pēc sezonas izbeigšanās to var noņemt no loga

- Zema cena

 
Ailsāņu apdare

Baltā ailsāņu apdare

Runājoties ar dažādu logu kompāniju menedžeriem – konsultantiem, Jūs dzirdat par nepieciešamību apdarināt logu ailas ar plastmasas vai apmestiem ailsānēm. Kas ir ailsāne? Ailsānes – tā ir sienas daļa, kas pienāk tieši blakus logam no trim pusēm pa perimetru un palodzes dēli apakšējā daļā. Tieši ailsāņu uzstādīšana ir jauno logu montāžas noslēdzošais etaps. Ja jāapraksta logu uzstādīšanas process, īpaši jāatzīmē veco logu konstrukcijas demontāžas etaps, kura laikā arī notiek ailsāņu izjaukšana. Citādi veikt demontāžu nav iespējams. Pēc jauno logu uzstādīšanas, lai piedotu logu ailai pabeigtības izskatu, tiek veikta apdare ar reģipša vai apmetuma ailsānēm.


Mūsu kompānija Jelgavas-logi ailsāņu apdarē izmanto reģipsi vai apmetumu atkarībā no konkrētās situācijas un klientu vēlmēm.


Logu ailes (BALTĀ) apdare ietver:

vecā apmetuma slāņa noņemšanu;

reģipša montāžu vai apmetuma uzlikšanu;

robu izlīdzināšana, ailsāņu virsmu špaktelēšana un slīpēšana;

spraugas starp rāmi un ārējo sienu apmešana;

sagatavotās virsmas krāsošana.

 
MONTĀŽA

Izgatavoto konstrukciju montāžu veicam pēc Eiropā pārbaudītām tehnoloģijām, nodrošinot montāžas risinājumu ilgmūžību un siltumnoturību.

Logu kalpošanas kvalitātē liela nozīme ir arī montāžai. Ja ar mūsdienīgajām logu sistēmām sākas problēmas, visbiežāk tiek vainoti logu ražotāji. Taču, visticamāk, ka vainīgas būs nevis pašas logu konstrukcijas, bet to montāža.

Var gadīties, ka nav pareizi uzmērītas logu ailas (neņemot vērā iespējamo izplešanos u.tml.), rāmis ievietots bez enkurveidīgajiem stiprinājumiem (izmantojot montāžas putas), logs nav ievietots pietiekamā, atbilstošā dziļumā un slikti aizdarītas montāžas šuves. Šīs iepriekš minētās kļūdas var samazināt mūsdienīgo logu augstās siltumtehniskās īpašības un kalpošanas ilgumu.

Lai cik augsti arī nebūtu mūsdienu logu tehniskie rādītāji, bieži vien vislielākās problēmas rada sprauga starp loga rāmi un ēkas sienu - montāžas savienojums. Kaut no iekšpuses tas nav redzams, montāžas savienojums pilda ļoti svarīgu funkciju - faktiski tas izolē telpas no ielas. Tādēļ, iebūvējot logus, primārais ir kvalitatīvi veikts montāžas savienojums. Visas visaugstākās kvalitātes logu priekšrocības zaudēs savu nozīmi, ja loga montāža tiks veikta neprofesionāli vai izmantojot nekvalitatīvus materiālus.